Skip links

Sağlık Turizmi

İstanbul'da Diş Tedavisi Fırsatlarını Keşfedin

Diş ve Sağlık Turizmi İstanbul Sağlık Turizmi
İstanbul Sağlık Turizmi , Dünya çapında yaşanan global finans krizi nedeniyle Avrupa ülkeleri kendi vatandaşlarına yönelik olan sağlık sigortası kapsamlarını değiştirdi. Bu Avrupa ülkeleri diş tedavilerini vatandaşın sigorta kapsamının dışında tutmakta.
Özellikle ücretleri yüksek diş protezlerini ve dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, protez ve implant ücretini devlet ve özel sigortaları karşılamamakta. Bu ücretleri hasta kendisi ödemek zorundadır.
Türkiye’ye gelerek protezlerini sağlık turizmi kapsamında yaptırırlarsa neredeyse kendi ülkelerindeki fiyatın hemen hemen dörtte birini ödeyerek bu hizmeti almış olurlar.

TEDAVİ AŞAMALARI
Ülkenizde herhangi bir panaromik röntgen çektirerek bunu e-mail ve ya kargo yoluyla Türkiye’ye ulaştıracak olursanız, Panaromik röntgeninizi inceleyerek yapılacak tedaviler tespit edilip, tedavinin maliyeti size bildirilir.
Sizden onay alınmasının ardından başlangıç için karşılıklı randevu günü tespit edilir. Dolgu, diş çekimleri, dişeti tedavisi ve röntgen gibi tedavilerinizi kendi ülkenizde yaptırırsanız Türkiye’de uygulanacak tedavi süresini kısaltmış olursunuz. Diş protezlerinin tedavi süresi yaklaşık bir haftada biter. (Eğer diş çekim gerekirse önceden diş çekimini kendi ülkenizde bir buçuk ay önceden yaptırırsanız daha iyi olur) İmplant için ise ilk randevuda implantlar yerleştirilir. Yaklaşık üç dört ay sonraki diğer gelişinizde implantların üst yapısı yapılır.

Polikliniğinizle nasıl irtibat sağlayabilirim ?
İletişim formumuzdan dilediğiniz soruları sorabilir, bilgi alabilirsiniz.
Yurt Dışı Hasta Sorumlusu Birimimiz sizinle iletişime geçecektir. Ayrıca info@misklinik.com.tr adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Sağlık turizminin temel sebepleri:
1. Ülkesinde yüksek teknolojili sağlık hizmetleri ve profesyonel insan kaynaklarının azlığı veya yokluğu,
2. Tedaviyle birlikte tatil yapma arzusu,
3. Sağılık hizmetlerinin kendi ülkelerinde pahalı olması
4. Çok daha kaliteli sağlık hizmeti almak istenmesi,
5. Kendi ülkesinde herhangi bir sebepten dolayı ameliyatının bilinmesini istenmemesi (Estetik Cerrahisi, İnfertilite tedavisi vb.)
6. Ülkesinde iklim ve coğrafi olarak tatil için kısıtlı imkan olduğu durumlarda yapılan turizm hareketliliği (ormanlık, yaylalar, tarihi ve kültürel zenginliği olan ülkelere gidiş),çoğunlukla termal tesisin ve Termal Turizm imkanlarının çok olduğu bir ülkede tatil yapma talebi.
7. Kronik hastaların, yaşlıların ve engellilerin başka ortamlara gitme ve tedavi olma isteklerinin oluşması,
8. Uyuşturucu ve farklı bağımlılıkları olan kişilerin farklı veya daha uygun ortamlarda olma istekleri,
9. Kişinin hayata tutunma ve yaşam isteği.

This website uses cookies to improve your web experience.
Yazışmaya Başla
1
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?